Venujte výberu schodov dostatočnú pozornosť

Venujte výberu schodov dostatočnú pozornosť

Okrem toho, že schodisko plní dôležitú komunikačnú funkciu v rodinnom dome, je rovnako dôležitý aj jeho vzhľad a dizajn. Samozrejmosťou je jeho funkčnosť, bezpečnosť, ale aj estetika. Na to, ako majú hotové schody vyzerať, by mal stavebník myslieť už pri zhotovovaní projektu. Schodisko musí ladiť s celkovým štýlom zariadenia domu a preto jeho výslednému vzhľadu patrí aj náležitá pozornosť.

Nemalá investícia, ktorou schody nepochybne sú, nabáda stavebníka zvažovať rôzne varianty ich riešenia. Niekomu sa páči točité schodisko, inému rovné či zalomené, schované mimo obytnú časť domu, alebo priznané po celej dĺžke priamo v obývačke.

Materiál, z ktorého sa schody zhotovia, má tiež nemalý vplyv nielen na jeho využívanie, ale aj na celkový vzhľad a hĺbku siahnutia do peňaženky.

Spomedzi viacerých prevedení schodov, stále víťazí overená klasika ­ schody zo železobetónu v kombinácii s masívom. Medzi vlastnosti, ktoré takému schodišťu môžeme pripísať patrí jednoduchosť, rôznorodosť tvarov a veľkostí, variabilita kombinácií, jednoduché osvetlenie, či finančná nenáročnosť.

Schodište funkčné už od začiatku

Betónové schody môžu plniť svoju funkciu hneď po vytvrdnutí betónu. Jednoduchý a bezpečný pohyb po schodoch môžme využívať ešte počas výstavby bez toho, aby sa schody poškodili. Po ukončení prác ich jednoducho dokončíme podľa vlastných predstáv. Zvolíme drevo, alebo iný vhodný materiál. V prípade, že neostanú financie na dokončenie schodov, vhodný náter alebo koberec pomôže užívať schody prechodne a do konečnej úpravy sa môžete pustiť aj neskôr.

Drevo ­- najlepšie riešenie

Čo svedčí betónovým schodom viac ako krásne drevo? Ponúka množstvo odtieňov, vytvára príjemný pocit a je trvácne. Tento prírodný a cenovo dostupný materiál dotvorí krásu interiéru, zútulní priestor a na rozdiel od chladných sklenených stupníc vnesie teplo do každej domácnosti. Ak sa rozhodnte pre stupnice z masívu, najvhodnejšie je tvrdé drevo ako dub, buk, javor a jaseň. V niektorých prípadoch aj breza, čerešňa alebo orech. Pri zohľadnení špecifických požiadaviek možno použiť aj mäkšie drevo ako napríklad smrekovec, smrek, jedľa, borovica. V každom prípade je ale najlepšie osloviť odborníkov, ktorý odvedú kvalitnú prácu.

Ak chcete schody od nás, kontaktujte nás pomocou dopytového formulára.

tel.: 0904 231 086
email: baca.jaroslav@gmail.com
email: schodybaca@gmail.com