Nepodceňujte výber dreveného schodiska

Nepodceňujte výber dreveného schodiska

Schody nie sú len pomôckou, vďaka ktorej sa dostanete na poschodie vášho domu, ale sú prvkom, ktorý sa môže stať dominantou vášho interiéru. Zvoliť ten správny typ nie je vôbec jednoduché, je veľkou výhodou, ak sa máte na koho obrátiť a poradiť sa. Oplatí sa, ak si vyberiete výrobcu vašich schodov na základe dobrých referencií

Drevené schody na objednávku

Masívne alebo odľahčené? Priame alebo lomené tvary? Z akého materiálu by mali byť? Na tieto otázky vám radi pomôžeme nájsť odpoveď. Našim zákazníkom poskytujeme kompletný servis pri realizácii schodísk. Zaoberáme sa návrhmi, výrobou a realizáciou najmä drevených samonosných schodov. Aj vaše najnáročnejšie predstavy dokážeme zrealizovať vďaka moderne vybavenej výrobe.

Typy schodísk

Pri vyberaní typu schodov hrá kľúčovú úlohu, akú funkciu bude vaše schodisko plniť. Ak sa bude schodisko používať často, odporúčame priame a lomené tvary s dostatočnou šírkou. Na miesta, kde sa schodisko veľmi často nepoužíva, môžete vybrať odľahčené typy schodísk aj rozmerovo úsporné vretenové schody. V prípade potreby vám navrhneme optimálne riešenie.

Kvalita použitých materiálov

Pre povrchové úpravy schodiska sa používajú rôzne technológie. Drevené časti schodísk sa vyrábajú z masívnych lepených dosiek s hrúbkou 40 alebo 50 mm, podľa požiadaviek zákazníka. Môžete si vybrať z niekoľkých druhov tvrdých aj mäkších drevín (buk, dub, jaseň, javor, čerešňa, smrekovec, borovica, alebo smrek). Pri našej výrobe výhradne používame výrobky rakúskej spoločnosti ADLER, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti lakov. Tento prostriedok chráni a zvyšuje stabilitu použitého materiálu. Použitá povrchová úprava vám umožní bežné upratovanie interiéru.

Zábradlie a stĺpiky

Pri voľbe zábradlia môžete vyberať z rôznych typov madiel. Môžete si vybrať medzi dreveným alebo kombinovaným s kovom s rôznou povrchovou úpravou. Tvar stĺpikov môže byť buď hranatý, alebo sústružený. Hranaté stĺpiky sa dodávajú v priereze štvorca, alebo obdĺžnika, bez alebo s frézovaním ozdobných drážok. Sústružené stĺpiky sú na výber v mnohých tvarových prevedeniach.

Dizajn schodiska

Z estetického hľadiska je dôležité, aby schodisko dizajnovo zodpovedalo interiéru, v ktorom je umiestnené. V klasickom interiéri vynikne skôr celodrevené schodisko, ideálne v odtieni, ktorý ladí s tónom podlahy, nábytku a ostatného vybavenia. V moderných interiéroch klienti uprednostňujú skôr kombinácie odľahčeného dreveného schodiska s nerezovým zábradlím.

Inšpiráciu pre vaše schody môžete nájsť v referenciách našich prác. Máte nejaké technické otázky? Našiskúsení odborníci vám ich veľmi radi zodpovedia!

tel.: 0904 231 086
email: baca.jaroslav@gmail.com
email: schodybaca@gmail.com