Výhody dreveného schodiska na mieru

Výhody dreveného schodiska na mieru

K drevu sa v súčasnosti prinavracia čoraz väčšia časť ľudí. Súvisí to aj s pozitívnym vzťahom k prírode a so znovuobjavením naturálnej krásy, ktorá tkvie v jednoduchosti. Vďaka spomínaným vlastnostiam dreva sa zvykne využívať pri renovácii chalúp, chát, ale čoraz viac aj pri stavbe alebo oprave rodinných domov a obchodných priestorov. V prípade, že sa vaša viacposchodová nehnuteľnosť nesie v duchu prírody, je drevo najlepším materiálom na zostavenie schodiska. Ak je na výrobu zvolená správna drevina, estetický vzhľad výsledného produktu je neprehliadnuteľný.

Prečo zvoliť schodisko na mieru

Tento prírodný materiál, špecifický svojou vôňou a vnútornou štruktúrou, pôsobí ako zjemňujúci, no zároveň výrazný prvok a dodáva pocit rodinnej pohody. Správne navrhnuté schody sú pýchou celého interiéru, a preto by okrem bezpečnostných noriem mali spĺňať aj vaše predstavy. Dať vyrobiť drevené schodisko na mieru je skvelá investícia, ktorej ovocím sa môžete kochať každý deň.

Životnosť drevených schodov

Jedným z najdôležitejších kladov dreva je jeho životnosť, ktorá sa použitím správnych ošetrovacích prostriedkov ešte zvyšuje. Pri výbere materiálu je potrebné brať do úvahy, že schodisko sa často používa, a preto sa na zhotovenie odporúča použiť tvrdú drevinu.

Najistejšou voľbou, no zároveň aj najnákladnejšou je buk, dub, jaseň, javor alebo lacnejšie smrekové drevo. Výraznejšie pôsobia schody vyhotovené z ovocných drevín, napríklad z čerešne.

Jednoduché ošetrenie

Čiastočne ochrannú funkciu spĺňajú nátery laku. Drobné nedostatky, škrabance a vznik malých priehlbín, všetky tieto defekty spôsobené nepozornosťou používateľov a častým využívaním, sú takmer bežné. No na druhej strane, nie je náročné ich odstrániť pomocou menšej renovácie. Pri tejto činnosti vám ochotne pomôžu odborníci.

Plusy výroby schodov na mieru

Celkový vzhľad a dizajn drevených schodov si môžete navrhnúť sami. Pomocou šikovného odborníka sa dopracujete k jedinečnému kúsku, ktorý bude do vášho interiéru dokonale pasovať. Farebne ho môžete doladiť pomocou povrchovej úpravy. Vybrať si môžete z matných až po vysoko lesklé nátery. Podľa rozpočtu a vášho vkusu môžete rozhodnúť aj o druhu dreviny, z ktorej bude celý produkt zhotovený, o presných mierach a dokonca aj o tvare a farbe zábradlia

tel.: 0904 231 086
email: baca.jaroslav@gmail.com
email: schodybaca@gmail.com